Mladí SaSkári: Čo môže zmeniť mládežnícka organizácia?

Autor: Tomáš Popovič | 6.9.2018 o 15:07 | Karma článku: 1,95 | Prečítané:  844x

Žijeme v zvláštnej dobe. Skorumpovaná vláda nás pred očami okráda o budúcnosť. Mnoho z mojich spolužiakov odišlo študovať do zahraničia, pretože už nikomu na Slovensku neveria. Nám, mladým, vadia najmä dve veci.

Dva problémy

To čo dnes na Slovensku vadí mladým, má dve roviny. Prvou z nich je celkové nastavenie a nálada v našej spoločnosti. Ľudovým športom jednoduchších ľudí, je hádzať polená pod nohy tým múdrym. Nečudujme sa preto, že takéto správanie vyháňa mladé elity do zahraničia. 

Druhým problémom je zle nastavená politika a systém pre mladých. Povinnosti a sankcie za ich porušenie, ktoré sú na nás kladené, sú v nepomere pri porovnaní s mizernými službami, ktoré nám štát poskytuje. 

Riešenie prvého problému leží na nás všetkých. Je to totiž sám národ, ktorý vytvára klímu, v ktorej žije. Ak chceme spolunažívať "v pohode", musíme sa k sebe inak správať. Dospelí ľudia musia rešpekovať naše názory. My sa však nesmieme nad dospelých povyšovať. A samozrejme, je to aj na politikoch, aby sa k sebe správali slušne a neoblievali sa kýbľami špiny. Chtiac-nechtiac totiž tvoria vzory v našej spoločnosti. 

Pre riešenie druhého problému sme tu my, Mladí SaSkári. Je to práve na mládežníckej organizácii politickej strany, aby komunikovala s mladými ľuďmi a zastupovala ich záujmy. My nebudeme len "iskričky" a "pionieri", nás musí byť a bude počuť.  

Mladí SaSkári pripravujú program

Keď som sa prvý krát rozprával s Richardom Sulíkom, videl som na jeho strane úprimný záujem urobiť niečo pre mladých. Zhodli sme sa, že akútnym problémom, ktorý Slovensko zažíva, je odliv mladých mozgov. Veľká časť tých najšikovnejších mladých ľudí uprednostní výhody západného sveta. Nie je to tak, že chcú odísť. Ak chcú niečo dosiahnuť, majú pocit, že musia. 

Aj preto sme sa zhodli, že pripravíme program vyslovene pre mladých. Riešenia, ktoré budú systémové a prinesú reálne zlepšenie. Ak študent počas štúdia pracuje, nebude zo svojej odmeny platiť nezmyselné odvody. Zo zákona je totiž automaticky poistencom štátu. Ak sa mladý človek rozhodne pre profesiu advokáta, nebude musieť 5 rokov pracovať za minimálnu mzdu ako koncipient. To všetko sú len "prvé lastovičky" riešení, ktoré postupne prinesieme. Naše nápady sa budú týkať aj zlepšenia podmienok v školstve.

Program pripravujeme v spolupráci s odborníkmi zo SaSky, či z praxe. Komunikujeme aj s iniciatívami, ktoré riešenia sformulovali už skôr, no nikto ich poriadne nevypočul. Zároveň sme otvorení všetkým mladým ľuďom, ktorí chcú spolu s nami tvoriť lepšiu budúcnosť pre Slovensko.

Pridať sa oplatí

Pripojením k mládežníckej organizácii urobíš prvý krok k zmene svojho okolia. Strana SaS dala záväzok, že dostaneš priestor k pretaveniu svojich nápadov na riešenia. Poslanci sľúbili, že mladí ľudia dostanú možnosť stážovať a teda postupne aktívne vstúpiť do politického života. Budúcnosť si tvoríme sami. A Mladí SaSkári znamenajú novú príležitosť pri budovaní lepšieho Slovenska.

Navrhnúť zlepšenia pre život mladých, poskytnúť študentom politické a odborné skúsenosti. A najmä, vziať si späť svoju budúcnosť. To je zmena, ktorú prinášajú Mladí SaSkári.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Bezpečnostné opatrenia v Slovane

Výstavná skriňa slovenského hajlovania po neúspechu v Lige majstrov vypadla aj z Európskej ligy.

Minúta po minúte: Slovensko má nový rekord, Bratislava pravidlá zmierňuje, Orava sprísňuje

Na Slovensku sa už celkovo nakazilo viac ako šesťtisíc ľudí.


Už ste čítali?